Nieuczciwy wykonawca od ponad…

Nieuczciwy wykonawca od ponad pół roku dysponuje jedynymi oszczędnościami mojej mamy, nie wywiązał się z umowy, a po jej rozwiązaniu nie możemy wywalczyć zwrotu pieniędzy – chodzi o prawie 38 tysięcy złotych.

Mama kupiła sobie małe mieszkanie we Wrocławiu (trochę ponad 30m2 na kredyt i po wielu latach wyrzeczeń), żeby mieć je na stare lata kiedy nie będzie się już mogła zajmować sama domem i żeby mieć bliżej do podstawowych usług. Podpisała umowę na wykończenie mieszkania „pod klucz” według projektu przygotowanego przez architekta z wrocławską firmą remontową GLOBAL FLOW SPÓŁKA Z O. O. posługującą się marką INSIDE WORKS (siedziba w dużym centrum handlowym, strona internetowa, zdjęcia poprzednich realizacji – wszystko wyglądało dobrze, wtedy w internecie nie znaleźliśmy negatywnych opinii, pierwsza, wystawiona przez osobę w sytuacji podobnej do naszej pojawiła się na facebooku dopiero dwa tygodnie temu). Mieszkanie miało być zgodnie z umową ukończone do 31 stycznia 2020 (były przewidziane kary umowne w wypadku opóźnienia, umowa jest dość standardowa).

Niestety po wykonaniu początkowych prac (malowanie ścian i położenie paneli) mama przekazała kolejną transzę na dalsze etapy oraz zakup mebli i sprzętów zgodnie z projektem (miało to miejsce jeszcze w grudniu) i stopniowo kontakt z firmą prawie zupełnie się urwał (nikt nie odbierał telefonów, raz na kilka tygodni otrzymywaliśmy pozbawione konkretów maile), a w mieszkaniu nie był widoczny żaden postęp.

Pomimo wezwań do dostarczenia sprzętów, mebli i materiałów lub okazania dowodów ich zakupu, które kierowaliśmy najpierw bezpośrednio, a później przez kancelarię prawną, nigdy ich nie zobaczyliśmy, w związku z czym po długim oczekiwaniu (2 miesiące po przewidywanym terminie zakończenia prac), wypowiedzieliśmy umowę i wezwaliśmy firmę do zwrotu pieniędzy przekazanych na sprzęty.

Niestety do dziś (mijają prawie 3 miesiące od rozwiązania umowy) nie odzyskaliśmy zdecydowanej większości naszych pieniędzy pomimo otrzymania pisma, w którym około dwa miesiące temu wykonawca deklarował „gotowość do rozliczenia się” (po piśmie tym kontakt ponownie zupełnie się urwał, aż do zeszłego tygodnia gdy wykonawca przelewem zwrócił 5000zł czyli mniej niż 15% kwoty, którą zalega!). Przekazanie nam tak małej kwoty bez słowa wyjaśnienia to był dla nas prawdziwy policzek (jak się domyślacie nie wystarczy to nawet na wykończenie łazienki) i ostatecznie skłonił mnie do opisania historii w internecie. Zwłaszcza, że chcieliśmy iść tej firmie na rękę i zdeklarowaliśmy gotowość do odstąpienia kar umownych i innych roszczeń jeśli całość kwoty zostanie zwrócona niezwłocznie. Powód opóźnień? Wykonawca podobno nie może się doliczyć ile jest nam winien, mimo, że dokładnie to obliczyliśmy za niego zgodnie z umową, a środki mojej mamy były przeznaczone na konkretny cel!

Moja mama przez długi czas nie pracowała przez sytuację z koranawirusem, a to były jej jedyne oszczędności, które są jej niezbędne do wykończenia mieszkania i którymi wykonawca obraca już ponad pół roku! Sprawa jest w toku, wysłaliśmy już kilka pism za pośrednictwem prawnika, zgłosiliśmy sprawę do prokuratury, która zleciła czynności policjantom (są w toku, cokolwiek to znaczy). Chcielibyśmy też ruszyć z procesem cywilnym i jesteśmy w kontakcie z zespołem prawników i windykatorów, którzy chcą się tego podjąć ale jest to bardzo kosztowna sprawa, na którą nas na razie po prostu nie stać. Czy jest coś jeszcze co możemy zrobić w takiej sytuacji? Moja mama bardzo się martwi bo jak pisałem znalazła się w trudnej sytuacji finansowej a ja nie wiem jak mogę jej pomóc, przyznam szczerze, że mnie też to strasznie dołuje. Czy ktoś z was miał podobną sytuację? Jak udało się to rozwiązać?

Wiadomość piszę z jednej strony z prośbą o pomoc bo wiem, że społeczność wykopu już nie raz wykazała się w podobnych sytuacjach, a z drugiej strony ku przestrodze – z całego serca doradzam wszystkim dużą ostrożność w kontaktach z tym wykonawcą i dokładne zastanowienie się przed przekazaniem jakiejkolwiek gotówki firmie GLOBAL FLOW SPÓŁKA Z O. O. (KRS 0000772062) z siedzibą we Wrocławiu (53-332) przy ul. Powstańców Śląskich 95 (Sky Tower), która posługuje się marką INSIDE WORKS oraz innym firmom i markom powiązanym z działalnością Pana Sobiesława Kaca oraz Pani Roksany Agnieszki Kaca i Jarosława Kowalika jak np. WOOD FOX STUDIO*.

Nawet jeśli odzyskamy pieniądze to zdrowia, które moja mama straciła przez taką ilość nieustannego stresu nikt jej już nie odda, a jest starszą, schorowaną kobietą i widzę jak bardzo zadręcza się tą sprawą, chociaż to przecież nie jej wina. Być może nasza sytuacja to odosobniony przypadek ale bądźcie bardziej czujni od nas!

O firmie


https://rejestr.io/krs/772062/global-flow

Portfolio


https://www.facebook.com/WoodFoxStudio/
*Marka WOOD FOX STUDIO (projekty wnętrz) jest powiązana z marką INSIDE WORKS (wykonawstwo) na co jednoznacznie wskazuje informacja z oficjalnej strony (zrzut ekranu jest załącznikiem do wpisu) oraz wspólna siedziba i powiązania obu marek z firmą GLOBAL FLOW SPÓŁKA Z O. O. Powyższy komentarz odnosi się do umowy zawartej bezpośrednio ze spółką GLOBAL FLOW, ze względu na wspomnianą sieć powiązań oraz fakt, że wszystkie wymienione wyżej marki i firmy związane są z tymi samymi osobami i tą samą branżą, jest on jednak na miejscu także w kontekście WOOD FOX STUDIO.

O sytuacji pisałem już na Mirkoblogu wcześniej bez podawania nazwy firmy (usunąłem już tamten wpis) i dużo osób pytało wtedy o dane wykonawcy, wobec tego wołam wszystkich, którzy plusowali lub komentowali tamtej wpis:

@Loginsrogim, @DoWhatYouWantButThinkAboutTheOmen, @Darth_Gohan, @MartinoBlankuleto, @wrobel102, @miszczu_blady, @Anonas, @musztym, @isInteger, @PotrzymajMiPiwo, @Miszaalina, @Bara_bara, @nabbek, @MlodyDziadzioSpamer, @antek_akrobata, @rybak_fischermann, @Multikonto3210, @n3rd_1n_5pac3, @Revival, @muwieszeptem, @Chudy997, @unclemitoman, @czv1, @CzulyTomasz, @sp3cooland, @smb, @flugaarugakakaraka, @Gaming4Meds, @Psychopathy_Red, @paczus13, @krepak, @szzzzzz

#afera #wroclaw #wykopefekt #oszukujo #kredythipoteczny #budujzwykopem #budownictwo #budowadomu #remontujzwykopem #remont #koronawirus #prawo #architektura #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie