Wczorajsza decyzja GDOŚ…

Wczorajsza decyzja GDOŚ odsunęła szanse na powstanie Wschodniej Obwodnicy Warszawy o co najmniej kilka lat, a być może na zawsze. Jedna z najważniejszych inwestycji dla aglomeracji Warszawskiej się posypała. A tymczasem dwie najgłośniejsze grupy w mieście milczą:

– Miasto jest Nasze i im podobni – zero wypowiedzi, no ale w końcu przecież oni walczą z samochodami i trasy ekspresowe są blee, więc powinni się teoretycznie cieszyć z takiego rozstrzygnięcia, ale jednocześnie brak tej obwodnicy oznacza, że warszawski ring będzie niedomknięty i przez kolejne lata tranzyt i ruch aglomeracyjny będzie jeździł zwykłymi ulicami, korkując je i oddziałując negatywnie na mieszkańców miasta. Tak więc nie mówią nic.

– Stowarzyszenie Lubię Miasto i im podobni kompletnie, całkowicie niezależni od PiSu – no dla nich to powinna być tragedia, powód do darcia szat i kładzenia się Rejtanem… ale jako, że cała wtopa jest z winy PiSowskich nieudaczników w urzędach centralnych to nie ma przekazu dnia, żeby grzać temat i pisać twitty aż do upadłego jak to miało miejsce w przypadku, gdy Warszawa ostatnio odłożyła domknięcie obwodnicy śródmiejskiej z powodu braku kasy w budżecie.

Hipokryzja i paranoja.

#warszawa #budownictwo #transport #ruchdrogowy #drogi #urbanistyka