#anonimowemirkowyznania…

#anonimowemirkowyznania
Pojechałem do pracy w #niemcy w #budowlanka. Z Polakami. Niby jako pomocnik. Wcześniej tylko pracowałem w wakacje na jakichś malutkich budowach w Polsce. Wytrzymałem 2 miesiące..

Praca głównie polegała na szalowaniu ścian żelbetowych. Nigdy z tym nie miałem do czynienia i myślałem, że ktokolwiek okaże mi jakieś zrozumienie, a byłem ciągle poniżany, że czegoś nie umiem, że za mało wydajny jestem.
Niemiecki kierownik uwziął się na mnie i ciągle mnie obserwował. Ucinał mi godziny i krzyczał, że nic nie potrafię.. że mam jechać do domu. Nikt z Polaków nie chciał mi pomóc, wytłumaczyć. Zawsze było wyśmiewanie. Mam wrażenie, że jakby nie dostali jedzenia do pyska, to by mnie tam na żywca zjedli.

Jak już coś załapałem to nie robiłem tego tak szybko jak inni, bo po prostu nie miałem wprawy i wiecznie byłem tępiony. Czułem tam się jak w jakimś obozie. Np. nigdy nie robiłem zbrojeń to też trudno żebym nagle robił w tempie jak starszy pracownik. Każdy dzień to był ciągły stres i odliczanie do końca pracy. Po pracy, na szybko do sklepu, kolacja i do chlewu, bo mieszkaniem bym tego nie nazwał. 8 chłopa w 2 pokojach + 1 w kuchni i sami alkoholicy. Cud, że nie dostałem tam wpierdzielu, a kilka razy było blisko. Większość tam podobno z przeszłością kryminalną.

Może ten opis brzmi słabo, ale Ci ludzie, którzy tam pracowali nie narzekali zbytnio. Po prostu szli rano do pracy, czasem dostali opiernicz, ale w większości się znali na tym co robią, więc nikt im dupy na okrągło nie truł. A jeśli nawet to nie przejmowali się tym tak jak ja. Nie wiem czy jestem jakiś ciotowaty, ale chyba żadna kasa by mnie tam na dłużej nie zatrzymała. Ma ktoś podobne doświadczenia?

#praca #pracbaza #budownictwo #psychologia #przegryw

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #609076085a0849000ad36895
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę