Czołem Mirko, oto drugie…

Czołem Mirko, oto drugie #rozdajo z okazji premiery naszego kolejnego numeru czasopisma SMART HOME Raport

Wśród plusujących (zielonki również, jak najbardziej, owszem, zapraszamy do zabawy) rozlosuję 3x zestaw:
– Książka „10 mitów inteligentnych domów”
– Papierowe wydanie czasopisma „SMART HOME Raport 2021”
– specjalny gadżet firmowy Futunext

Ponadto dodatkowy zestaw trafi do osoby, która wymyśli i w komentarzu napisze najciekawszą funkcję domu smart. Najciekawsza funkcja to ta, która dostanie najwięcej plusów.

W poprzednim losowaniu wygrali:
@Kondizip1
@Jaggen
@DnobezDNA
Napiszcie na PW wszystkie dane do wysyłki (paczkomat odpada, wysyłka pocztą Polską na wskazany adres) i wrzućcie jakiś komentarz dla zasięgu :).

W ramach przypomnienia — czasopismo SMART HOME Raport 2021 jest dostępne online za darmo pod linkiem:
LINK

Jak zawsze wołam tagi #inteligentnydom #smarthome #budownictwo #architektura

Korzystając z posta zajawka kolejnego tekstu z Raportu:

Smarthome Ready – inteligentny dom na raty (str. 10)

Budowa domu wymaga znacznych nakładów finansowych. Często chcąc się szybko, wprowadzić szukamy oszczędności na pewnych etapach – z doświadczenia wiem, że inwestorzy po „macoszemu” podchodzą właśnie do okablowania domu, co może odbić się czkawką w przyszłości. Instalacje przewodowe jesteśmy w stanie zrobić tak naprawdę raz – wszelkie późniejsze zmiany wiążą się zazwyczaj z poważniejszym remontem.

Czy w takim razie inwestor nieposiadający w budżecie miejsca na system Smart Home jest z góry skazany na instalacje elektryczną tradycyjną? Otóż niekoniecznie.

Z myślą o takich sytuacjach został stworzony standard Smarthome Ready — niewielkim, dodatkowym kosztem na etapie okablowania możemy znacznie podnieść funkcjonalność i komfort użytkowania domu w przyszłości – zostawiając sobie furtkę na wdrożenie Inteligentnego Domu w etapach.

Czym zatem jest Smarthome Ready? Jest to standard okablowania, swoista hybryda instalacji klasycznej i instalacji Smart Home, a także przede wszystkim spójna koncepcja wszystkich instalacji domowych. W systemie Smart Home, by móc sterować domem, sposób położenia okablowania wymaga montażu i zaprogramowanie niezbędnych urządzeń do obsługi automatyki domowej.

W standardzie Smarthome Ready możemy łączyć ze sobą sposób sterowania domem z instalacji klasycznej jak i Smart Home. Jest to bardzo przydatna opcja szczególnie na samym początku użytkowania domu, gdy budżet nie pozwala nam od razu na zakup całego osprzętu automatyki domowej.

Biorąc za przykład ogrzewanie: początkowo możemy sterować z prostego sterownika czy poziomu pieca. Z perspektywy lat, po zamieszkaniu w domu, stwierdzimy, że jednak to nie jest to czego oczekiwaliśmy, chcielibyśmy mieć więcej funkcjonalności w tej dziedzinie i możemy to zrobić w sposób całkowicie bezinwazyjny. Od nas zależy kiedy to zrobimy oraz którym z kolei krokiem będzie dołożenie takiej funkcjonalności.

Powyższy tekst jest tylko fragmentem artykułu o tym samym tytule w magazynie „SMART HOME Raport 2021″. Klikając w poniższy link, otrzymasz bezpłatny egzemplarz czasopisma w wersji elektronicznej:
LINK